1.    Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 16.30 nabożeństwo Różańcowe.
2.    Papieskie intencje modlitewne na luty:
•    Intencja ogólna: Aby mądrość i doświadczenie osób w podeszłym wieku były uznawane w Kościele i w społeczeństwie.
•    Intencja misyjna: Aby kapłani, zakonnicy i świeccy wielkodusznie współpracowali w misji ewangelizacyjnej.
3.    W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Agaty – w tym dniu święci się chleb i wodę; w czwartek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i jego Towarzyszy.
4.    Jutro po Mszy św. wieczornej prosimy młodzież o pomoc w rozbieraniu szopki i choinek.
5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30.
6.    W tym tygodniu zostaną odprawione Msze św. zamówione przy pogrzebie: w poniedziałek o 17.00 za śp. Jana Zająca oraz śp. Józefa Zająca; we wtorek o 7.00 za śp. Teresę Burmistrz, o 17.00 za śp. Franciszka Rapciaka; w środę o 7.00 za śp. Stanisława Dudę oraz śp. Franciszka Rapciaka, o 17.00 za śp. Ludwikę Rusnak; w czwartek o 7.00 za śp. Jana Zająca oraz śp. Józefa Zająca, o 17.00 za śp. Teresę Burmistrz; w piątek o 7.00 za śp. Andrzeja Targosza.
7.    Pod chórem jest do nabycia miesięcznik „WPIS”. Jest to bardzo cenne czasopismo religijno – patriotyczne. Zachęcamy do jego nabycia. Cena 2 zł.
8.    W okresie ferii zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia, które będą prowadzone dla:
•    dzieci od klasy 0 do 3 w salce pod plebanią od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00. Dzieci należy przyprowadzić i odebrać;
•    zajęcia sportowe dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum organizowane są w remizie OSP od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.30 do 16.30. Zajęcia organizowane są przez Parafię, OSP w Rdzawce, Stowarzyszenie przy wsparciu Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych.